HP OFFICEJET PRO 8500A printera apskats

HP_OFFICEJET_PRO_8500A_PLUS_E-AIO_right_angle

Pirms diviem mēnešiem man piedāvāja pāris mēnešus lietot HP OFFICEJET PRO 8500A PLUS printeri, izmēģināt tā dažādās iespējas skolā un mājās un uzrakstīt savu viedokli tā pielietojumam un iespējām.

Vai personīgām vajadzībām man šādu printeri gribas? Jā. Vai man tas ir nepieciešams? Nē. Vai skolā tāds noderētu? Jā, it sevišķi tādā, kur tiek izmantoti portatīvie datori (un planšetdatori).

Kāpēc ir vērts nopirkt dārgāku printeri?

 • Viss bez vadiem.

  Bezvadu printēšana un skenēšana ir tā funkcija, kas man likās iphoneprintvisnoderīgākā, jo strādāju ar vairākiem datoriem, iPad un iPhone. Līdz šim man bija sarežģīti novietot printeri tādā vietā, lai to varētu pieslēgt jebkuram datoram. Ar šo printeri bija krietni vienkāršāk – noliku plauktā, pieslēdzu WiFi un varēju drukāt no visas WiFi zonas arī blakus telpās. Instalācija uz Mac ir elementāra un neprasa vairāk par minūti, uz Windows datora salīdzinoši vienkārša, taču ar 5 minūtēm ir jārēķinās. No iPhone un iPad var drukāt uzreiz caur AirPrint. Reāli jau daudz nesanāk drukāt no telefona, taču bija 2 reizes, kad tas noderēja – kad ātri vajadzēja izdrukāt e-pastu, kā arī izdrukājot savus mēneša izdevumus, ko regulāri piefiksēju iPhone. Skenējot pa vienai lapai “wireless” funkcija neko daudz nedod, jo tāpat jāstaigā no datora uz skeneri un atpakaļ, taču tad, ja saliek čupu ar lapām un uzliek opciju visas saskenēt vienā dokumentā, skeneris pats paņem lapas pa vienai, saskenē un saliek vienā pdf dokumentā, kas ir ļoti ērti.

  Problēma ar ko bieži saskāros skolā – nevarēju izdrukāt no sava datora, jo ir nokonfigurēts vadu tīkls ar datoriem, no kuriem var drukāt. Turklāt skolā visi ir Windows datori, līdz ar to visi uz Mac veidotie dokumenti jāsaglabā pdf, jāieliek zibatmiņā, dropbox vai e-pastā, jāaiziet pie kāda no datoriem un jāizdrukā. Nav jau nekas traks, taču, ja tas jādara bieži, es zaudēju daudz laika.

  • Drukas iespējas. printeris_scr

   Ir vēl 2 lietas, kuras man patīk – divpusējā druka un druka no malas līdz malai. Ļoti ērti, ja printeris automātiski drukā uz abām lapas pusēm. Pārsteigums bija liels, ka, drukājot fotogrāfijas, printeris uz A4 lapas neatstāja baltas malas – foto bija pa visu lapu – no vienas malas, līdz otrai.

  Kopumā redzu šo daudzfunkcionālo printeri kā ļoti labu izvēli maziem un vidējiem uzņēmumiem, tai skaitā nelielām skolām, jo salīdzinot ar lielajām kopēšanas mašīnām, lielākās atšķirības redzu tikai divas – šim nav iespēja drukāt / kopēt lielāku formātu par A4 un tinte pret pulveri (neesmu gan parēķinājis, pie cik biežas lietošanas, tai skaitā melnbaltās / krāsainās, tintes vai pulvera sanāk izdevīgāks). Pieļauju, ka ir atšķirības pie lieliem kopēšanas daudzumiem, taču to es nepārbaudīju.

  Lietošana

  Printeris piedāvā diezgan daudz dažādu funkciju un aplikāciju, lielākā daļa no tām gan likās diezgan bezjēdzīgas un neērtas. Nelielais printera ekrāns ļauj ieiet tavā Google Docs kontā un izdrukāt kādu dokumentu, neizmantojot datoru, piedāvā jau iebūvētas lietas kā kalendārus u.c., tāpat var drukāt uzreiz no zibatmiņas vai no fotokameru atmiņas kartēm, taču katrā no šiem gadījumiem man tas bija neērtāk kā drukāt no datora. Ir gan viena funkcija, kas man patika – printeris izdrukā instrukcijas, kā tam pieslēgt dažādas funkcijas (piem. drukāšanu no e-pasta), kā pieslēgt printeri WiFi, kā arī ekrānā parāda animācijas, ko darīt, ja papīrs ieķēries, vai kā nomainīt krāsas kārtridžus. HP_OFFICEJET_PRO_8500A_PLUS_E-AIO_view_on_display

  HP piedāvā iespēju izveidot e-pasta adresi (…@hpeprint.com), uz kuru nosūtot e-pastu ar pielikumu, gan vēstule, gan pielikums automātiski tiek izprintēts. Biju domājis to izmantot, iedodot šo e-pasta adresi skolēniem, lai viņi nosūta savas esejas, taču pārdomāju. Kāpēc? Neatradu, kā var uzlikt, lai uz e-pastu sūtītās lapas drukā uz abām lapas pusēm, pašas e-pasta vēstules drukāšanu uzskatu par lieku papīra tērēšanu, turklāt, nebiju pārliecināts, ka skolēni nesūtīs miljoniem e-pastu, lai tik drukājas un drukājas (apzināti vai neapzināti).

  Lielākais mans atklājums ir par to, cik ļoti gala rezultātu ietekmē papīra kvalitāte. Parastais papīrs ir ideāli piemērots tekstam, tabulām, grafikiem, bet tiklīdz parādās attēli, fotopapīrs dod neiedomājami labāku rezultātu. Uz fotopapīra drukātas bildes man patīk labāk nekā matētās vai glancētās fotodarbnīcās, jo nav spīduma. Ar šo aparātu var izdrukāt patiešām lapas bildes, taču vajadzīgs labs fotopapīrs.

  Mani pārsteidza kopiju kvalitāte, it īpaši krāsaino kopiju. Ja ir kvalitatīvs papīrs, grūti atšķirt oriģinālu no kopijas.

  IMG_0533

  Pārējais pieminamais

  Plusi.

  Printeris ir ātrs, ņemot vērā tā izmēru. Paiet pāris sekundes, līdz tas pamostas un sāk drukāt, turklāt tekstu tas šauj ārā ar ātrumu vairākas lapas sekundē.

  Izdevās labs rezultāts arī ar plānu kartonu un lapām, kurām ir ar lāzeri izgriezts caurumots raksts (piem. ielūgumiem).

  Mīnusi.

  Paiet vairākas minūtes, kamēr ieslēdzas un izslēdzas, taču izslēgt un ieslēgt nākas reti.

  Skenējot gaišas detaļas netiek ieskenētas, vai arī visa lapa izskatās pelēka.

  Advertisements

  Par Gatis Narvaišs
  narvaiss.lv

  Komentēt

  Fill in your details below or click an icon to log in:

  WordPress.com Logo

  You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

  Google photo

  You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

  Twitter picture

  You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

  Facebook photo

  You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: